XIII Niedziela Zwykła

W tygodniu wspominamy:

• wtorek – święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej,
  • środa – święto  św. Tomasza, Apostoła;
  • sobota – bł. Marię Teresę Ledóchowską.

Ponadto w tym tygodniu przypada:

• I czwartek miesiąca – dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • I piątek miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa wszelkie grzechy i zniewagi popełnione przez ludzi i modlimy się za misje i misjonarzy.
  • Spowiedź  przed I piątkiem w czwartek i piątek od godz. 17.00.

W I sobotę miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. i różaniec Fatimski połączony z procesją wokół kościoła.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, natomiast w czwartek od godz. 18.30 do 20.00.

Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne przekazane w sposób tradycyjny lub drogą przelewu internetowego.

Dziękujemy rodzinom z rejonu Potoczkówka, domy nad kościołem od P. Olszaków i domy od P. Smajdorów do P. Peciaków za troskę o naszą świątynię. W miesiącu lipcu prosimy o tę przysługę rodziny z regionu: Łążek, Brzeziny, domy nad kościołem od P. Peciaków.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na XXII „Parafiadę”, pod hasłem: „Jesteśmy razem w zabawie, modlitwie i pracy dla parafii”. Parafiada odbędzie się na placu przed Zespołem Szkół. Program Parafiady jest następujący:

15.15 – Występ Zespołu Pieśni i Tańca ŚWINIARSKO.

16.00 – Koncert Parafialnej Orkiestry Dętej z Marcinkowic.

17.00– Występ zespołu dziecięcego PROMYCZKI DOBRA.

18.00 – Występ grupy wokalnej PODEGRODZCY CHŁOPCY.

19.00 – Losowanie nagród głównych loterii fantowej i Super Cegiełki oraz zabawa taneczna z KAPELA ZBYRNI.

PONADTO: loteria fantowa, kiełbaski z grilla, kawa, ciasto i przysmaki KGW Rdziostów i Marcinkowice, zabawy z animatorami, lody – KORAL.

Prosimy o ciasta, które będą rozprowadzane w przyszłą niedzielę po Mszach św. Ciasta te prosimy złożyć w sobotę w domu parafialnym w godz. 13.00 do 16.00. Gorąco zachęcamy do udziału w „Parafiadzie” i życzymy miłej zabawy i dobrze spędzonego czasu.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp.:+ Barbara Brzezowska z Nowego Sącza i + Włodzimierz Kunar z Rdziostowa; Wieczne odpoczywanie….

Wszystkim drogim Parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli

Poprzednia XII Niedziela Zwykła