XVII Niedziela Zwykła

24.07.2022r.

"Pan mnie wysłuchał, kiedy Go wzywałem Będę Cię sławił, Panie, z całego serca, bo usłyszałeś słowa ust moich. Będę śpiewał Ci psalm wobec aniołów, pokłon Ci oddam w Twoim świętym przybytku."

– Psalm Ps 138 (137)

1

W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Jakuba Apostoła, we wtorek św. Joachima i Annę rodziców Najświętszej Maryi Panny.

2

W poniedziałek 25 lipca przypada również liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się tradycyjne błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i kierowców.

3

W przyszłą niedzielę 31 lipca w Bazylice św. Małgorzaty rozpoczyna  się tygodniowy Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego trwający do 7 sierpnia. Plan Odpustu wywieszony jest w gablocie.

4

Informujemy, że z racji rozpoczynających się w kościele prac przy wymianie nagłośnienia, wyjątkowo
w tym tygodniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

5

Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne. Bóg zapłać.

6

Przypominamy o możliwości zapisów na 40. Jubileuszową Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską do Częstochowy, która odbędzie się w dniach od 17 do 25 sierpnia 2022r. Koszt pielgrzymki to 150 zł od pierwszej i drugiej osoby z domu, trzecia osoba płaci 100 zł, natomiast dzieci do klasy 8 SP płacą 20 zł. Zapisy w zakrystii do 05.08.2022r. Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania poprzez złożenie swojej intencji
na kartce, którą pątnicy zaniosą do Częstochowy.

7

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: lipcowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny” dostępne w sklepiku a pod chórem „Niedziela”, „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom odpoczywającym w Marcinkowicach życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XVI Niedziela Zwykła

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 238
  • 205 954
Witamy Online: 4 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved