XVII Niedziela Zwykła

30.07.2023 r.

Od wtorku 01.08.2023 r. rozpoczyna się miesiąc abstynencji od alkoholu. Zachęcamy wszystkich
do podejmowania dobrowolnych postanowień abstynenckich.

W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Ignacego z Loyoli, we wtorek – Alfonsa Marię Liguoriego, w piątek – św. Jana Marię Vianneya.

Rozpoczyna się Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Szczegółowy program odpustu jest umieszczony na plakacie przed kościołem.

W przyszłą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Suma odpustowa w bazylice św. Małgorzaty o godz. 11.00, której będzie przewodniczył ks. Biskup Ordynariusz.

Ponadto w tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się
o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek wynagradzamy Boskiemu Sercu za grzechy i bluźnierstwa ludzi oraz modlimy się za misje i misjonarzy. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00. Wyjazd do chorych od godz. 8. 00 – prosimy zgłosić chorych w zakrystii.

W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim o godz. 18.00.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a w czwartek od 18.30 do 20.00.

Dziękujemy rodzinom z rejonu: Łążek, Brzeziny, domy nad kościołem od P. Peciaków,
za troskę o nasz kościół. A w miesiącu sierpniu prosimy o tę przysługę rodziny z rejonu domy nad stacją.

Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne, przekazane tradycyjnie lub drogą przelewu internetowego.

W dniu 5 sierpnia 2023 r. z Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej o godz. 6.30 wyruszy Piesza Pielgrzymka Limanowska do Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu na odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Pielgrzymów z Limanowej będziemy gościć w naszej parafii około południa. Prosimy o pomoc w przyjęciu pielgrzymów.

Ogłoszenie społeczne:

Dyrekcja Zespołu Szkół w Marcinkowicach zwraca się z serdeczną prośbą do mieszkańców Marcinkowic, którzy byliby zainteresowani wynajęciem pokoju/stancji dla uczniów Zespołu Szkół. Internat szkolny nie jest w stanie pomieścić wszystkich, którzy starali się o przyjęcie, stąd prośba  także  w imieniu rodziców uczniów o pomoc w znalezieniu stancji. Gdyby ktoś z Państwa był zainteresowany, prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” dostępny w sklepiku a pod chórem „Niedziela”, „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim drogim Parafianom i gościom odpoczywającym w Marcinkowicach życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Poprzednia XVI Niedziela Zwykła