XVIII Niedziela Zwykła (Niedziela Synodalna)

31.07.2022r.

"Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką. Obracasz w proch człowieka i mówisz: Wracajcie, synowie ludzcy Bo tysiąc lat w Twoich oczach † jest jak wczorajszy dzień, który minął, albo straż nocna."

– Psalm Ps 90 (89)

1

Przeżywamy dzisiaj niedzielę synodalną. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tym dziele. Od jutra 01.08.2022r. rozpoczyna się miesiąc abstynencji od alkoholu. Zachęcamy wszystkich do podejmowania dobrowolnych postanowień abstynenckich.

2

W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Alfonsa Marię Liguorie, w czwartek św. Jana Marię Vianneya.

3

W sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Suma odpustowa w bazylice św. Małgorzaty
w Nowym Sączu o godz. 11.00, której będzie przewodniczył ks. Biskup Ordynariusz. Natomiast w niedzielę 07.08.2022r. o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św. w int. Rolników, Pszczelarzy, Myśliwych, Pracowników Służb Ochrony Przyrody, na którą szczególnie zapraszają organizatorzy ks. prałat Jerzy Jurkiewicz i poseł Jan Duda. Zapraszamy do udziału.

4

Ponadto w tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się
o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek wynagradzamy Boskiemu Sercu za grzechy i bluźnierstwa ludzi oraz modlimy się za misje i misjonarzy. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00. Wyjazd do chorych
od godz. 9.00 – prosimy zgłosić chorych w zakrystii.

5

W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim o godz. 18.00.

6

Zapraszamy na codzienną adorację NS od godz. 17.00, a w czwartki od 18.30 do 20.00.

7

Informujemy, że 07.08.2022r. o godz. 15.15 w kościele św. Kazimierza odbędzie się spotkanie przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską dla grupy 20.

8

Dziękujemy rodzinom z rejonu: Łążek, Brzeziny, Domy nad kościołem od P. Peciaków, Granica cz. II. za troskę o nasz kościół. A w miesiącu sierpniu prosimy o tę przysługę rodziny z rejonu Domy nad stacją.

9

Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne, za ofiary na sprzątanie naszego kościoła, przekazane tradycyjnie
lub drogą przelewu internetowego.

10

W dniu 06.08.2022r. z Bazyliki MB Bolesnej w Limanowej o godz. 6.30 wyruszy Piesza Pielgrzymka Limanowska do bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu na odpust Przemienienia Pańskiego. Pielgrzymi zatrzymają się na postój w sobotę przy naszym kościele.

11

Informujemy, że zostało już w dużej części zamontowane nowe nagłośnienie. Dalsze prace będą wykonane pod koniec sierpnia. Całość kosztów montażu będzie podana po zakończeniu wszystkich prac. Elementy starego nagłośnienia, które funkcjonują przekażemy naszemu rodakowi o. Szewczykowi do Nikaragui.

12

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” dostępny w sklepiku a pod chórem „Niedziela”, „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom odpoczywającym w Marcinkowicach życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XVII Niedziela Zwykła

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 177
  • 225 090
Witamy Online: 2 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved