XX Niedziela Zwykła

14.08.2022r.

"Panie, mój Boże, pośpiesz mi z pomocą Z nadzieją czekałem na Pana, † a On pochylił się nade mną i wysłuchał mego wołania. Wydobył mnie z dołu zagłady, z błotnego grzęzawiska, † stopy moje postawił na skale i umocnił moje kroki."

– Psalm Ps 40 (39)

1

Dziś po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

2

Jutro przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwane potocznie Świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św.
o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00. Błogosławieństwo ziół i kwiatów po każdej Mszy św.

3

Decyzją Ks. Bp. Ordynariusza Ks. Dr Sebastian Musiał został przeniesiony do parafii Wojnicz k. Tarnowa.
Ks. Sebastianowi składamy serdeczne Bóg zapłać za 5 letnią posługę w naszej parafii. Życzymy mu obfitego Bożego błogosławieństwa, opieki naszej Niepokalanej Matki w nowej parafii. Jutro na  Mszy św. o godz. 11.30 chcemy oficjalnie podziękować ks. Dr. Sebastianowi za pracę duszpasterską w naszej parafii.

4

W związku z przeniesieniem Ks. Sebastiana pragniemy też poinformować, że na jego miejsce nie przychodzi do naszej parafii inny kapłan. Podyktowane jest to brakiem kapłanów w Diecezji Tarnowskiej, co za tym idzie jesteśmy zmuszeni do dostosowania duszpasterstwa w naszej parafii do zmniejszonej liczby kapłanów i prosimy parafian o zrozumienie zaistniałej sytuacji.

5

W tygodniu wspominamy w środę św. Jacka, w sobotę św. Bernarda.

6

Zapraszamy na codzienną adorację od godz. 17.00, a w czwartki od 18.30 do 20.00.

7

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na sfinansowanie kosztów wymiany i montażu nagłośnienia w naszym kościele oraz za 4 ofiary indywidualne przekazane tradycyjnie lub przelewem internetowym z ubiegłego tygodnia.

8

Z radością informujemy, że 21.08.2022r. o godz. 17.00 w Domu Parafialnym odbędzie się oficjalna promocja książki autorstwa ks. Dr. Sebastiana Musiała pod tytułem Pod Sercem Maryi W 70. rocznicę powstania Parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Marcinkowicach – szkic do historii (1952-2022). Publikacja liczy ok. 350 stron, a koszt jednego egzemplarza wynosi 70 zł. Zapraszamy do udziału w spotkaniu, tym bardziej,
że dla parafii Marcinkowice jest to pierwsze tak obszerne historyczne opracowanie.

9

Przypominamy, że w miesiącu sierpniu za troskę o nasz kościół odpowiedzialne są rodziny z osiedla Domy nad stacją. Prosimy o dalszą pomoc w tym względzie.

10

W środę 17 sierpnia o godz. 14.30 w Kaplicy na cmentarzu gołąbkowickim będzie nabożeństwo i pochówek dzieci nienarodzonych.

11

Parafia Marcinkowice, Koło Gospodyń Wiejskich i Pszczelarze organizują pielgrzymkę autokarową
na Dożynki Jasnogórskie z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. Uroczystość odbędzie się w niedzielę
04.09. 2022r. Jest jeszcze parę wolnych miejsc w autobusie. Chętnych do udziału w tej uroczystości dziękczynienia za tegoroczne polny prosimy o zgłaszanie się w zakrystii bądź kancelarii parafialnej do przyszłej niedzieli 21.08. Koszt przejazdu – 80 zł.

12

Ogłoszenie społeczne:

  • Informujemy, że 02.09.2022r. w godz. od 13.00 do 14.00 na parkingu przy Domu Kultury w Podegrodziu odbędą się bezpłatne badania wzroku. Obowiązują zapisy pod nr tel. 690-070-902.

13

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej „Gość Niedzielny” a w nim kolejna część Pisma Świętego
na płycie CD dostępny w sklepiku a pod chórem „Niedziela”, „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom odpoczywającym w naszej parafii życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XIX Niedziela Zwykła

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 237
  • 217 228
Witamy Online: 3 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved