XX Niedziela Zwykła

20.08.2023 r.

1

W tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Piusa X, we wtorek Najświętszą Maryję Pannę – Królową, w czwartek święto św. Bartłomieja, a w sobotę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu (26 sierpnia) Msza św. wieczorna będzie sprawowana w Kaplicy Dworskiej o godz. 18.00. Z tej racji nie będzie Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym.

2

Zapraszamy na codzienną adorację od godz. 17.00, a w czwartki od 18.30 do 20.00.

3

Przypominamy, że w tym miesiącu odpowiedzialnymi za sprzątanie i utrzymanie kościoła są rodziny z rejonu: Domy nad stacją. Dziękujemy za dotychczasowe ofiary i prosimy o dalsze wsparcie.

4

W przyszłą niedzielę odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek dla Wiktorii Wróbel, która choruje na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) i potrzebuje 10 mln. zł. na lek ratujący jej życie. Zbiórkę przeprowadzą oznakowani wolontariusze. W imieniu rodziców Wiktorii dziękuję za każde wsparcie. Wszelkie inne zbiórki przed kościołem, które nie są ogłaszane z ambony i nie są konsultowane z proboszczem, nie mają aprobaty ks. biskupa, wspieranie ich pozostawiamy dobrowolności wiernych.

5

Decyzją ks. bp. ordynariusza ks. Łukasz został przeniesiony do parafii pw. św. Krzyża i MB Nieustającej Pomocy w Tarnowie. Ks. Łukaszowi składamy serdeczne Bóg zapłać za 3 letnią posługę w naszej parafii. Życzymy mu obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Niepokalanej Matki w nowej parafii. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 chcemy oficjalnie podziękować ks. Łukaszowi za pracę duszpasterską w naszej parafii.

6

Do 27 sierpnia trwa odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. W tym roku przypada 30 – lecie koronacji cudownego obrazu. Również w parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu od 23 do 27 sierpnia odbędzie się odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy do zapoznania się z programem uroczystości na plakatach wywieszonych w gablocie oraz do wzięcia w nich udziału.

7

Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin zaprasza do wzięcia udziału w dwusemestralnym Diecezjalnym Studium Rodziny. Zajęcia będą odbywać się od września do czerwca w jedną sobotę miesiąca w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Uczestnicy zajęć otrzymają wiadomości m. in. za zakresu: naturalnych metod rozpoznawania płodności, psychologii małżeństwa i rodziny, prawa kanonicznego, teologii. Szczegółowe informacje na stronie www.drtarnow.pl i w kancelarii parafialnej oraz na plakacie wywieszonym w gablocie.

8

W odpowiedzi na zaproszenie Episkopatu Polski, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi organizowana jest pielgrzymka  3 września br. na Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich rolników, Kół Gospodyń, pszczelarzy, myśliwych oraz wszystkich innych osób, które stoją na straży najpiękniejszych wartości i tradycji narodowych. Udział w pielgrzymce deklaruje też nasze Arcybractwo Najśw. Serca Pana Jezusa. Zapisy na tą pielgrzymkę przyjmowane są w zakrystii. Msza św. dożynkowa rozpocznie się na Jasnej Górze o godz. 11.00. Inne szczegóły dotyczące wyjazdu podane będą w następną niedzielę.

9

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej „Gość Niedzielny” dostępny w sklepiku a pod chórem „Niedziela”, „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim drogim Parafianom i gościom odpoczywającym w naszej parafii życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XIX Niedziela Zwykła

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 126
  • 195 657
Witamy Online: 1 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved