XXI Niedziela Zwykła

27.08.2023 r.

1

W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Augustyna, we wtorek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

2

Od przyszłej niedzieli wracamy do tradycyjnego porządku Mszy św. niedzielnych: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00.

3

Ponadto w tym tygodniu przypada:

  • I piątek miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa za wszelkie grzechy i zniewagi popełnione przez ludzi oraz modlimy się za misje i misjonarzy.
  • I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi wszystkie dzieci, młodzież, dorosłych. Spowiedź w czwartek i w piątek od 17.00. Wyjazd do chorych w piątek o godz. 9.00 – prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii.

4

W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim o godz. 18.00.

5

Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego dla wszystkich szkół z terenu parafii odbędzie się w poniedziałek 04.09. o godz. 8.30.

6

Zapraszamy na codzienną adorację od godz. 17.00, a w czwartki od 18.30 do 20.00.

7

Dziękujemy rodzinom z osiedla Domy nad Stacją za złożone ofiary na sprzątanie kościoła. We wrześniu o tę przysługę prosimy mieszkańców z rejonów Marcinkowice Centrum, Stacja i Grodzisko, Dąbrówki, Domy pod dębami.

8

Przypominamy że można jeszcze się zapisać na Dożynki Jasnogórskie, które odbędą się w niedzielę 3 września 2023 r. Wyjazd z parkingu nad kościołem o godz. 5.30. Koszt przejazdu – 70 zł.

9

Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek dla Wiktorii Wróbel, która choruje na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) i potrzebuje 10 mln. zł. na lek ratujący jej życie. Zbiórkę prowadzą oznakowani wolontariusze do różowych puszek. W imieniu rodziców Wiktorii dziękujemy za każde wsparcie.

10

Ogłoszenia społeczne:

  • Rada Sołecka oraz  OSP Klęczany zapraszają dzisiaj (27 sierpnia 2023 r.) na Piknik Rodzinny w miejscowości Klęczany. Piknik rozpocznie się o godz. 13.00 Mszą św. pod Kapliczką Dworską, a po Mszy św. zapraszamy do wspólnej zabawy.
  • Zarząd ORBE Sp. z o.o. informuje o wolnych miejscach w Punkcie Przedszkolnym „Przyjazne Przedszkole” w Klęczanach (dworek) w roku szkolnym 2023/2024. Dokumenty rekrutacyjne można odebrać bezpośrednio w przedszkolu. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerami: 726-300-487, 18 547 94 06.
  • Starosta Nowosądecki – Marek Kwiatkowski zaprasza – jako główny organizator – na wystawę AGRO Nawojowa 2023 połączonej z dożynkami Powiatu Nowosądeckiego, która odbędzie się 2-3 września przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa i Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Nawojowej.

11

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej „Gość Niedzielny” dostępny w sklepiku a pod chórem „Niedziela”, „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

12

Rodzina zmarłej śp. Krystyny Czub składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom Mszy św. pogrzebowej, oraz za zamówione Msze św., a także za okazanie serca i życzliwości. Bóg zapłać.

Wszystkim drogim Parafianom i gościom odpoczywającym w naszej parafii życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XX Niedziela Zwykła

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 237
  • 217 187
Witamy Online: 3 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved