XXII Niedziela Zwykła

1

Zgodnie z decyzją ks. biskupa ordynariusza od 28 sierpnia 2020r. obowiązki wikariusza w naszej parafii podjął neoprezbiter mgr Krystian Janiczek pochodzący z parafii Tuchów. Ks. Krystiana witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej, życzymy mu obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej, życzliwości ludzi i obiecujemy modlitwę w jego intencji.

2

W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, a na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy dziękować za tegoroczne zbiory. Prosimy o przybycie w strojach regionalnych i przygotowanie wieńca dożynkowego. Prosimy również, aby w tej Mszy św. uczestniczyli również kandydaci do bierzmowania. Po Mszy św. tradycyjnie  przy kościele i domu parafialnym będzie agapa.  

3

Również w przyszłą niedzielę rozpoczyna się XIII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”.

4

W piątek przypada Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki diecezji tarnowskiej. Na Mszach św. o 6.30 i 18.00 poświęcenie ziarna siewnego.

5

Dziękujemy za 13 ofiar indywidualnych z miesiąca sierpnia.

6

Msza Św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego dla wszystkich szkół z terenu parafii odbędzie się jutro – w poniedziałek o godz. 8.30.

7

Zapraszamy na codzienną adorację od godz. 17.00, a w czwartki od 18.30 do 20.00.

8

W ostatnich dniach zostały wykonane prace zabezpieczające plac za domem parafialnym i wzgórze, obsuwające się w wyniku obfitych opadów, ponadto poszerzono i utwardzono drogę dojazdową do plebani wraz z odwodnieniem, oraz rozpoczęto naprawę zepsutego w wielu miejscach ogrodzenia wokół kościoła. Prace są bardzo kosztowne, nie wszystko udało się jeszcze zrobić. Dlatego składkę z przyszłej niedzieli przeznaczamy na pokrycie tych kosztów.

9

Spotkania:

 • W poniedziałek – po Mszy św. wieczornej – ministranci i lektorzy. Zapraszamy także wszystkich chętnych do służenia przy ołtarzu chłopców. Organizujemy kurs przygotowujący do służenia. Prosimy rodziców o pozytywną motywację i zachętę swoich dzieci do bycia ministrantem.
 • W środę o godz. 16.45 – DSM – zachęcamy także wszystkie pozostałe dziewczęta od klasy drugiej, nienależące jeszcze do DSM, do przyjścia na spotkanie tej grupy maryjnej i zaangażowanie się w jej działalność.
 • W czwartek – po Mszy św. wieczorowej w domu parafialnym – spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.
 • W piątek 19.00  – KSM.

10

. Ogłoszenia społeczne:

 • Hospicjum Domowe SPECJALMED w Nowym Sączu, w sobotę (9.09.2023) w Parku Strzeleckim organizuje kiermasz ciast oraz loterię fantową. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup opatrunków i niezbędnego sprzętu medycznego. Osoby zainteresowane pomocą, prosi o upieczenie ciast lub przekazanie rzeczy na loterię fantową, które będzie można przywieść w piątek (8.09.2023) do Domu Parafialnego w godz. 13:00-14:00
 •  Rodzice Wiktorii Wróbel i wolontariusze dziękują wszystkim, którzy wsparli ofiarą zbiórkę do puszek na chore dziecko. Jako podziękowanie organizatorzy zbiórki zamówili Mszę św. dziękczynną w intencji ofiarodawców – będzie odprawiona 11 Grudnia o godz. 6:30. Uzbierana suma wyniosła 9 000 zł.
 • Miejskie Centrum Kultury w Nowym Sączu zaprasza na Koncert: „Święty Jan Paweł II – Papież Wolności”, który odbędzie się w sobotę 09.09.2023 r. o godz. 18:00 w MCK Sokół w Nowym Sączu. Wystąpi zespół muzyczny „Syjon” z Bełchatowa. Bezpłatne wejściówki na koncert są do odbioru w kasie MCK Sokół oraz na godzinę przed koncertem.

 

 • Trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale  Teologicznym Sekcja w Tarnowie:

 – do 9 września na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie.

– do 18 września na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej oraz na 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli.

Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale. Szczegółowe informacje na stronie: wt-tarnow.upjp2.edu.pl, www.wsd.tarnow.pl, lub w sekretariacie, pod numerem tel.: 14/ 622 33 31. email: wteol@diecezja.tarnow.pl; wt-tarnow@upjp2.edu.pl

 • Dyrekcja Lasów Państwowych i inni organizatorzy zapraszają do udziału w uroczystościach patriotycznych upamiętniających żołnierzy Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowców Oddziału „Żandarmeria” oraz Kapelana Polski Podziemnej ks. Władysława Gurgacza TJ w sobotę 9 września o godz. 12.00 na Hali Łabowskiej.

11

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Jest najnowszy numer „Naszej Wiary”; „Gość Niedzielny”, – w sklepiku, a pod chórem „Niedziela”, „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XXI Niedziela Zwykła

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

 • 237
 • 217 228
Witamy Online: 2 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved