XXIII Niedziela Zwykła

1

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XIII Tydzień Wychowania w Polsce.

2

W tygodniu wspominamy: w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek Matkę Bożą Bolesną.

3

Zbliża się patronalne święto młodzieży polskiej, której patronuje św. Stanisław Kostka. Dlatego w ramach przygotowania do tego święta KSM zaprasza w piątek na godz. 19.00 całą młodzież naszej parafii na Mszę św. i następnie na krótką adorację Najświętszego Sakramentu. Po adoracji spotkanie KSM. Zapraszamy również młodzież do wstępowania w szeregi KSM.  

4

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, w czwartek po Mszy św. wieczornej do 20.00.

5

Od dzisiaj tj. 10.09. rozpoczyna się Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku i będzie trwał do 18.09. Jesteśmy jako parafia patronacka zaproszeni szczególnie w dniach odpustu do pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku. Zaś w piątek 15.09.2023r. w Limanowej rozpocznie się Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej, który zakończy się 22.09.2023r. Program odpustu wywieszony jest w gablocie. W sobotę, odbędzie się Piesza Pielgrzymka Sądecka do Limanowej. Pielgrzymi wyruszą sprzed kościoła św. Kazimierza o godz.730. Ponieważ pielgrzymka zatrzyma się tradycyjnie przy naszym kościele, dlatego prosimy o pomoc w przyjęciu pielgrzymów.

6

Dziękujemy  Kółom Gospodyń za przygotowanie dzisiejszego święta dożynkowego, agapy, dziękujemy za wieńce dożynkowe pani Sikorskiej z Marcinkowic i pani Szkaradkowej z Rdziostowa. Dziękujemy za 2 ofiary  indywidualne od rodziny. Dziękujemy również za dzisiejsze ofiary na konieczne prace remontowe. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

7

Pragniemy przypomnieć, że kancelaria parafialna jest czynna od wtorku do piątku  godzinę po Mszy św. wieczorowej. Przed południem niestety kancelaria jest zamknięta, ponieważ kapłani są w szkołach.

8

Spotkania:

-Akcja Katolicka  w poniedziałek 18.30,   – ministranci – poniedziałek 18.30.

Zapraszamy chłopców od III klasy szkoły podstawowej, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu.

9

Próby Chóru Parafialnego w bieżącym sezonie będą odbywać się we wtorki i czwartki o godz. 19.00. W tym tygodniu będą to próby wspólne dla wszystkich głosów. Miłośników muzyki klasycznej i chóralnej zachęcamy do wstąpienia w szeregi naszego chóru. Zachęcamy również do powrotu do chóru wszystkich byłych chórzystek i chórzystów, ponieważ śpiewanie jest formą modlitwy w myśl powiedzenia: „Kto śpiewa dwa razy się modli”.

10

Ogłoszenie społeczne:

  • Sołtys oraz rada sołecka wsi Marcinkowice zaprasza na zebranie wiejskie w dniu 22.09.2023r. o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Marcinkowicach. Tematem zebrania będzie podział funduszu sołeckiego na 2024r. oraz sprawy bieżące wsi.

11

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: wrześniowy nr „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny” a w nim naprawdę bardzo ciekawe artykuły: *”Opowiedzieć światu, że Polska była jedynym krajem, w którym w czasie II wojny światowej za pomoc Żydom groziła kara śmierci”; oraz bardzo interesujący dodatek „Męczennicy z Markowej” z nowymi, nieznanymi dotychczas faktami – dostępne w sklepiku. Po chórem „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XXII Niedziela Zwykła

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 177
  • 225 090
Witamy Online: 1 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved