XXIX Niedziela Zwykła

17.10.2021r.

"Słowo Pana jest prawe, a każde Jego dzieło godne zaufania. On miłuje prawo i sprawiedliwość, ziemia jest pełna Jego łaski."

Dzisiaj przeżywamy niedzielę synodalną. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dziele synodu.

W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny. Starajmy się, aby w naszych modlitwach nie zabrakło pamięci o misjach i misjonarzach. Szczególnie pamiętajmy o ojcu Gabrielu Szewczyku.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W naszym kościele w dni powszednie
o godz. 17.30. Bezpośrednio po różańcu Msza. św. W każdą niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału dzieci. Zachęcamy również do wspólnego odmawiania różańca w domu.

W środę Nowenna do MBNP. Po Mszy św. spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

W tygodniu wspominamy w poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia,
jest to również dzień imienin ks. Łukasza. W naszych modlitwach pamiętajmy o solenizancie, wypraszając dla niego potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo. W środę św. Jana Kantego, piątek św. Jana Pawła II.

Dziękujemy za 12 ofiar indywidualnych przekazanych tradycyjnie lub drogą przelewu internetowego
z ubiegłego tygodnia. Dziękujemy również za ofiary złożone do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać.

Przypominamy, że w miesiącu październiku odpowiedzialność finansową za sprzątanie kościoła i jego otoczenia ponoszą mieszkańcy z rejonów: Wężykówka, Droga Kalwaryjska, Domy koło Kaplicy.
Bardzo prosimy o  dalszą pomoc w tym względzie.

• poniedziałek o godz. 16.15 grupa Ruchu Światło-Życia dla kl. VIII,
  • wtorek o godz. 19.30 całościowa próba chóru,
  • piątek o godz. 18.00 KSM Junior, o godz. 19.00 KSM.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: październikowy numer „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny”
i „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XXVIII Niedziela Zwykła