XXVI Niedziela Zwykła

1

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00.

2

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.30. Bezpośrednio po różańcu Msza św. W każdą niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału dzieci. Zachęcamy również do wspólnego odmawiania różańca w domu. Różaniec przy „Białej Kapliczce” w Rdziostowie o godz. 17.00.

3

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
W czwartek adoracja tylko przed Mszą św.

4

W tygodniu wspominamy:

 • poniedziałek – św. Aniołów Stróżów;
 • środa – św. Franciszka z Asyżu,
 • czwartek – św. s. Faustynę Kowalską,
 • sobota – Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.

5

W tym tygodniu przypada:

 • I czwartek – dzień modlitw za kapłanów i powołania do służby Bożej; w tym dniu również Arcybractwo NSPJ spotka się na wspólnej modlitwie najpierw w kościele a potem w domu parafialnym.
 • I piątek miesiąca – dzień wynagradzania za grzechy popełnione przeciw NSPJ oraz dzień modlitwy za misje święte.

Zapraszamy do spowiedzi św. w czwartek i piątek od 17.00. Do chorych udamy się w piątek od 13.00. Prosimy zgłosić chorych do zakrystii.

6

W I sobotę października na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich na ostatnią w tym roku procesję różańcową. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii św., młodzież – kandydatów do bierzmowania. Najpierw będzie Msza św., potem udamy się w procesji wokół kościoła odmawiając różaniec. Nie będzie nabożeństwa różańcowego przed Mszą św.

7

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.

8

Dziękujemy za 5 ofiar indywidualnych przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia.

9

Spotkania:

 • Poniedziałek 17:00 – Dziewczęca Służba Maryjna.
 • Wtorek 19.00 – basy i alty i czwartek o godz. 19.00 – całość chóru.
 • Środa 18:00 – Na Mszę Świętą zapraszamy dzieci z 3 klasy przygotowujące się do I Komunii Świętej.
 • Piątek 18:00 – Na Mszę Świętą zapraszamy młodzież z 8 klasy przygotowującą się do Bierzmowania.
 • Piątek 19:00 – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

10

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: październikowy nr „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”. Jest też do nabycia „Kalendarz Rolników, Sadowników, Pszczelarzy” w cenie 30 zł, kalendarz ścienny – 10 zł.

11

Ogłoszenie społeczne:

W związku ze zbliżającym się terminem wymiany pieców bezklasowych oraz pieców klasy 1 i 2 odbędzie się spotkanie 03.10.2023r. o godz. 18.00 w Remizie OSP w Paszynie.

12

Z naszej wspólnoty Parafialnej odszedł do wieczności śp. Stanisław Kądziołka z Klęczan. Data pogrzebu nie jest jeszcze znana. Polećmy Jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu…

 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjanie!

  Wraz z pierwszą niedzielą października rusza kolejna edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. W ramach prowadzonych wykładów będą podejmowane tematy związane z ogólnym wprowadzeniem do Pisma Świętego. Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN w każdą niedzielę o godz. 18.10 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 22.00. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN.

  Natomiast w niedzielę 8 października br. serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w diecezjalnym Różańcowym Marszu dla Życia i Rodziny, który w tym roku odbędzie się w Mielcu. Rozpoczniemy od Eucharystii sprawowanej o godz. 12.00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Patronki Mielca, a następnie podążymy w kierunku kościoła św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, modląc się modlitwą różańcową w intencji małżeństw i rodzin oraz ochrony każdego ludzkiego życia, zwłaszcza dzieci przed narodzeniem. Św. Jan Paweł II, idąc za jednomyślnością doktrynalną jaka w tej kwestii panuje od początku Kościoła, w encyklice o Ewangelii życia potwierdził jednoznacznie, „…że bezpośrednie przerwanie ciąży, to znaczy zamierzone jako cel czy jako środek, jest zawsze poważnym nieładem moralnym, gdyż jest dobrowolnym zabójstwem niewinnej istoty ludzkiej. (…) Żadna okoliczność, żaden cel, żadne prawo na świecie nigdy nie będą mogły uczynić godziwym aktu, który sam w sobie jest niegodziwy, ponieważ sprzeciwia się Prawu Bożemu, zapisanemu w sercu każdego człowieka, poznawalnemu przez sam rozum i głoszonemu przez Kościół” (EV 62).

  Każdy zatem katolik jest zawsze zobowiązany w sumieniu, aby bezwarunkowo opowiadać się po stronie prawa do życia każdej istoty ludzkiej od poczęcia do naturalnego kresu. Z równą determinacją ma także zabiegać o ochronę praw rodziny, opartej na monogamicznym małżeństwie mężczyzny  kobiety. W tych sprawach, które dotyczą istoty porządku moralnego, prawy rozum nie pozwala na kompromisy.

  Gorąco proszę Was, drodzy Diecezjanie, o podjęcie w naszych wspólnotach parafialnych i rodzinnych wytrwałej modlitwy, zwłaszcza różańcowej, za małżeństwa
i rodziny oraz o należyte poszanowanie życia każdej istoty ludzkiej.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XXV Niedziela Zwykła

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

 • 238
 • 205 958
Witamy Online: 2 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved